Dołącz do programu lojalnościowego

Poznaj korzyści z zostania naszym stałym klientem

soczewki toryczne, astygmatyczne

Toryczne soczewki kontaktowe, nazywane inaczej astygmatycznymi, korygują wady związane z astygmatyzmem wynikające z nieprawidłowej krzywizny rogówki lub soczewki oka, co określa się mianem astygmatyzmu regularnego, astygmatyzmu rogówkowego bądź astygmatyzmu soczewkowego. Wada ta wpływa negatywnie na jakość widzenia, a w niektórych przypadkach pogarsza jakość życia, utrudniając wykonywanie codziennych czynności. Soczewki toryczne to najprostszy sposób na poprawę jakości widzenia i zapewnienie sobie komfortu. Są proste w użyciu, bezpieczne dla zdrowia oraz nie powodują zaczerwieniania oka. Nowoczesne wyroby toryczne występują w różnych wariantach. Możecie je Państwo u nas nabyć w trybie dziennym, tygodniowym czy miesięcznym.

W naszej ofercie dostępne mamy produkty do korekcji wzroku od uznanych producentów: Biomedics 1 day Extra toric, Proclear 1day Toric, Dailies AquaComfort Plus Toric, 1-day Acuvue Moist for Astigmatism, SofLens Daily Disposable for Astigmatism, Acuvue Oasys for Astigmatism, Avaira Toric, PureVision 2 HD for Astigmatism, PureVision Toric, SofLens Toric, Biofinity Toric, Proclear Multifocal Toric.

Biofinity Toric, 3 szt. Biofinity Toric, 3 szt.
Producent: CooperVision
Cena:

69,99 zł

op.
zobacz więcej
Ultra for Astigmatism, 6 szt. Ultra for Astigmatism, 6 szt.
Producent: Bausch+Lomb
Cena:

159,99 zł

op.
zobacz więcej
MyDay Toric, 30 szt. MyDay Toric, 30 szt.
Producent: CooperVision
Cena:

124,99 zł

zobacz więcej

Soczewki kontaktowe toryczne

Astygmatyzm jest stosunkowo często występującą wadą wzroku, która pogarsza wyrazistość widzenia, a w niektórych przypadkach może nawet utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Dzięki nowoczesnym, specjalistycznie opracowanym technologiom, osoby z astygmatyzmem nie muszą rezygnować z noszenia szkieł kontaktowych, Soczewki toryczne to specjalny rodzaj szkieł korekcyjnych skierowanych do osób z krótkowzrocznością lub dalekowzrocznością, które posiadają astygmatyzm. Soczewki kontaktowe toryczne charakteryzują się szczególnymi parametrami, które pozwalają skorygować zniekształcenia spowodowane astygmatyzmem. W naszym sklepie znajdziesz soczewki kontaktowe toryczne od zaufanych producentów – Alcon, CooperVision, Bausch&Lomb oraz wielu innych. W bogatym asortymencie sklepu Punkt Soczewek posiadamy szkła korekcyjne jednodniowe, miesięczne, a nawet kwartalne wielu uznanych marek. Korzystając z odpowiednio dobranych, wysokiej jakości soczewek, możesz cieszyć się wyraźnym widzeniem przez cały czas!

Szkła kontaktowe na astygmatyzm

Astygmatyzm należy do najczęściej występujących wad wzroku, które mogą dotyczyć również osób w młodym wieku. Polega na zniekształceniu widzenia z powodu asymetrycznej rogówki oka. Wada ta często powiązana jest z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością. W przypadku astygmatyzmu, zwykłe soczewki nie zdają egzaminu, ponieważ są zaprojektowane z myślą o symetrycznej rogówce oka. Dlatego konieczne jest stosowanie specjalnych szkieł kontaktowych torycznych. Ich unikalna konstrukcja gwarantuje optymalne dopasowanie do oczu, co przekłada się na poprawę jakości widzenia.

Aby soczewki kontaktowe na astygmatyzm mogły dobrze spełniać swoje zadanie, powinny odznaczać się odpowiednimi parametrami, w tym wysoką stabilnością oraz optymalnym poziomem uwodnienia. Wysokiej jakości soczewki kontaktowe toryczne powstają z wykorzystaniem najnowszych technologii, czego rezultatem jest stabilne utrzymanie na powierzchni oka i wysoki poziom nawilżenia nawet przy całodziennym noszeniu.

Właściwy dobór soczewek korekcyjnych przekłada się na prawidłową ostrość oraz komfort widzenia. W wyborze soczewek pomoże wykwalifikowany optyk, który dobierze odpowiednią moc sferyczną i cylindryczną. Wsparcie specjalisty ułatwi wybranie idealnych soczewek torycznych dla siebie.

Soczewki jednodniowe na astygmatyzm

Producenci soczewek oferują rozbudowaną paletę wyrobów medycznych do korekcji wzroku o zróżnicowanych parametrach. Pacjenci mają do wyboru między innymi soczewki toryczne miesięczne, kwartalne oraz jednodniowe. W przypadku szkieł jednodniowych, po całodziennym noszeniu należy je wyrzucić i wymienić na nowe. Ten rodzaj soczewek jest najbardziej higieniczny, najbezpieczniejszy, a przy tym wygodny w użytkowaniu – soczewki jednodniowe na astygmatyzm nie wymagają dodatkowej pielęgnacji i stosowania specjalnych płynów. Dzięki temu stanowią polecane rozwiązanie dla osób które prowadzą aktywny tryb życia, uprawiają różne dyscypliny sportowe lub dużo podróżują.

Alternatywę dla szkieł jednodniowych stanowią soczewki dwutygodniowe, miesięczne oraz kwartalne, które można bezpiecznie nosić przez określony czas. Tego rodzaju soczewki wymagają skrupulatnego oczyszczania za pomocą specjalnych płynów pielęgnacyjnych. Obowiązkowe jest także prawidłowe, sterylne przechowywanie soczewek, najlepiej w przeznaczonych do tego pojemniczkach. Dokładne czyszczenie i dbanie o sterylność soczewek zapewnia ich bezpieczne użytkowanie. Soczewki toryczne dwutygodniowe, miesięczne i kwartalne powstają z najlepszych jakościowo materiałów, które nadają im trwałość i skuteczność przez cały okres ich stosowania. To wysokiej jakości wyroby medyczne do korekcji wzroku, które zachowują swoje parametry na długi czas i stanowią bardziej ekonomiczną alternatywę dla szkieł jednodniowych.

Soczewki Johnson na astygmatyzm

Mówiąc o soczewkach kontaktowych, nie sposób nie wspomnieć o wysokiej jakości szkłach marki Johnson, które cieszą się uznaniem wśród licznych użytkowników. W tej kategorii oferujemy sprawdzone soczewki toryczne z serii Acuvue przeznaczone do noszenia w trybie jednodniowym bądź dwutygodniowym. Za sprawą swych znakomitych parametrów, innowacyjnych rozwiązań oraz komfortowego widzenia, soczewki Johnson na astygmatyzm bezbłędnie sprawdzają się w codziennym stosowaniu i z powodzeniem można je polecić każdemu pacjentowi, który zmaga się z astygmatyzmem.

W ofercie marki Johnson znalazły się między innymi nowoczesne soczewki toryczne dwutygodniowe Acuvue Oasys for Astigmatism with Hydraclear® Plus, które charakteryzują się wyjątkowym komfortem noszenia oraz stabilnością widzenia nawet w trudnych warunkach, np. podczas uprawiania sportów, pracy przy komputerze lub jazdy samochodem nocą. Soczewki pozostają na swojej pozycji przez cały okres noszenia. Dzięki zastosowaniu technologii Hydraclear® Plus, soczewki mają niezwykle gładką powierzchnie i zachowują odpowiednie nawilżenie, a Ty możesz szybko zapomnieć o tym, że je nosisz! Stanowią polecane rozwiązanie zwłaszcza dla pacjentów, którzy wiele czasu spędzają przy komputerze, telewizorze, bądź też za kierownicą. Zapewniają szybką ulgę suchym i zmęczonym oczom. W opakowaniu znajduje się 6 soczewek przeznaczonych do noszenia w trybie dwutygodniowym lub w trybie tygodniowym przedłużonym (dzień i noc).

Wysokiej jakości soczewki toryczne Acuvue jednodniowe

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, często wyjeżdżasz w podróże i uprawiasz różne sporty, idealną propozycją dla Ciebie są soczewki toryczne jednodniowe. Takim produktem są np. soczewki Acuvue Oasys 1-Day for Astigmatism. Wyróżniają się innowacyjną konstrukcją, która wzoruje się na naturalnych właściwościach łez i jednocześnie współpracuje z filtrem łzowym użytkownika. W ten sposób pozwala cieszyć się stabilnym i wyraźnym widzeniem od rana do wieczora. Konstrukcja soczewki współpracuje z naturalnym ruchem powiek, ułatwiając utrzymanie szkieł w stabilnym położeniu. Technologia zintegrowanej łzy HydraluxeTM w połączeniu z konstrukcją stabilizacji powiekami zapewnia najwyższy komfort widzenia. Całość dopełnia wysokojakościowy materiał Senofilcon A, który dba o odpowiedni poziom nawilżenia i wygodę noszenia. Soczewki jednodniowe toryczne Acuvue Oasys 1Day for Astigmatism to pewny wybór dla osób, które cenią praktyczne i sprawdzone rozwiązania. Opakowanie zawiera 30 sztuk miękkich szkieł korekcyjnych.

Niezawodne soczewki toryczne Cooper Vision

Ceniona wśród specjalistów z branży optycznej firma Cooper Vision może pochwalić się bogatym asortymentem wysokiej jakości szkieł korekcyjnych różnego typu. Oferta obejmuje również soczewki kontaktowe toryczne adresowane do pacjentów z astygmatyzmem. Soczewki toryczne Cooper Vision to pełna paleta produktów przeznaczonych do noszenia w różnych trybach – jednodniowym, miesięcznym, miesięcznym ciągłym lub kwartalnym dziennym. Duży wybór produktów w szerokiej gamie mocy sferycznej oraz cylindrycznej dopasuje się do indywidualnych potrzeb użytkowników potrzebujących komfortowej, bezpiecznej i skutecznej korekcji wzroku.

Wysokiej klasy soczewki toryczne dla wymagających

Dla osób z wysoką wadą wzroku polecanym rozwiązaniem są soczewki toryczne miesięczne Biofinity XR Toric. To zaawansowane wyroby medyczne charakteryzujące się szerokim zakresem cylindrów (aż do -5,75), które można optymalnie dopasować nawet do dużej wady wzroku. Autorska technologia Aquaform® gwarantuje wysoką tlenoprzepuszczalność, czego rezultatem jest zdrowy wygląd oczu nawet przy długotrwałym noszeniu soczewek. Miękki i elastyczny materiał w połączeniu z zaokrąglonymi krawędziami sprawia, że soczewki toryczne Biofinity XR Tonic zapewniają najwyższy poziom komfortu podczas noszenia. Z powodzeniem można je nosić w trybie miesięcznym ciągłym bez konieczności zdejmowania na noc. To produkt skierowany do najbardziej wymagających użytkowników, którzy oczekują od soczewek czegoś więcej, niż tylko poprawy ostrości widzenia. Biofinity XR Tonic to połączenie najwyższego komfortu, perfekcyjnie dopracowanej konstrukcji oraz najnowszych, pionierskich technologii. Wszystko po to, abyś mógł cieszyć się zdrowym wzrokiem i wyraźnym widzeniem nawet w utrudnionych warunkach.

Jednodniowe soczewki toryczne Clariti

Skuteczna korekcja astygmatyzmu wymaga stosowania specjalistycznych, właściwie dobranych produktów. Soczewki toryczne powstały z myślą o użytkownikach. Clariti 1-Day Toric to propozycja skierowana dla pacjentów, którzy preferują noszenie szkieł jednodniowych. Soczewki zostały wykonane z wysokiej jakości materiału silikonowo-hydrożelowego w technologii WetLocTM. To unikalne rozwiązanie polega na naturalnym przyciąganiu i wiązaniu cząsteczek wody na powierzchni, dzięki czemu oczy są odpowiednio nawilżone przez cały dzień. Soczewki Clariti 1-Day Toric charakteryzują się wysokim poziomem uwodnienia 56% oraz znakomitą przepuszczalnością tlenu. To przekłada się na wyjątkowy komfort oczu nawet wtedy, gdy nosisz soczewki od rana do wieczora. Soczewki jednodniowe na astygmatyzm Clariti to pewny wybór dla pacjentów, którzy poszukują najbardziej bezpiecznych i sterylnych szkieł kontaktowych przeznaczonych do codziennego użytku.

Sprawdzone soczewki toryczne Air Optix

Uznany producent z branży optycznej – firma Alcon – jest autorem doskonałej jakości soczewek torycznych Air Optix for Astigmatism, które charakteryzują się wysoką przepuszczalnością tlenu i dzięki temu skutecznie zapobiegają niedotlenieniu oka. Trwała, biokompatybilna powierzchnia soczewki jest odporna na osady i dobrze zwilżana. Pionierska konstrukcja Precision Balance 8/4 gwarantuje precyzyjne dopasowanie do oka, czego rezultatem jest znakomita ostrość widzenia. Soczewki Air Optix for Astigmatism są odpowiednie do noszenia w trybie miesięcznym dziennym, a zatem można je bezpiecznie zakładać codziennie przez około 30 dni. W opakowaniu znajdują się 3 sztuki soczewek.

Soczewki toryczne dzień i noc

Niektóre wysokiej jakości soczewki korekcyjne zostały opracowane w taki sposób, aby możliwe było ich noszenie w trybie ciągłym, bez konieczności zdejmowania na noc. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie docenią zwłaszcza pacjenci, którzy nie przepadają za codziennym zakładaniem i zdejmowaniem soczewek. Soczewki kontaktowe toryczne służące do noszenia w trybie ciągłym to oparte na sprawdzonych technologiach, specjalistycznie opracowane produkty służące do skutecznej korekcji wzroku. Doskonałym przykładem są szkła korekcyjne Pure Vision 2 for Astigmatism, które zostały wyprodukowane przez cenioną firmę Bausch&Lomb. Soczewki nadają się do noszenia w trybie miesięcznym ciągłym, a więc nie trzeba ich ściągać na noc. Polecane zwłaszcza dla osób prowadzących aktywny tryb życia, które cenią sobie wysoki komfort noszenia oraz ostre widzenie w różnych warunkach. Odpowiednią stabilność soczewki zapewnia nowoczesna technologia AutoAllignDesignTM, która minimalizuje dyskomfort spowodowany poruszaniem się soczewki. Dzięki zastosowaniu Optyki Wysokiej Rozdzielczości, widzenie jest wyraźne nawet w warunkach słanego oświetlenia. Zmniejszona grubość soczewki oraz zaokrąglone brzegi sprawiają, że soczewka zapewnia maksymalny komfort użytkowania.

Innym przykładem są nowoczesne soczewki Biofinity Toric Multifocal. Są to wysokiej jakości szkła miesięczne, które można nosić zarówno w dzień, jak i w nocy. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób z prezbiopią, które mają trudność z wyraźnym widzeniem z niewielkiej odległości. Soczewki kontaktowe toryczne Biofinity Toric Multifocal marki Cooper Vision łączą w sobie sprawdzone rozwiązania wykorzystane w serii produktów Biofinity – technologię Optimised Toric Lens GeometryTM dla stabilnego położenia i precyzyjnego dopasowania, Ballanced Progressive® dla wyraźnego widzenia w różnych odległościach, a także technologię Aquaform® dla optymalnego nawilżenia, wysokiej przepuszczalności tlenu oraz maksymalnego komfortu oczu. Synteza nowoczesnych rozwiązań pozwoliła uzyskać najwyższej klasy soczeki kontaktowe korekcyjne, które sprostają najbardziej wygórowanym wym

aganiom pacjentów. Biofinity Toric Multifocal to wybór, który docenisz nie tylko Ty, ale przede wszystkim Twoje oczy!

Soczewki toryczne kwartalne – jedne soczewki na długi czas

Oprócz popularnych i dobrze znanych soczewek jednodniowych, dwutygodniowych oraz miesięcznych, w naszym sklepie dostępne są również soczewki toryczne kwadralne. Ze względu na wysoką jakość wykonania oraz zastosowanie niezwykle trwałych materiałów nowej generacji, tego rodzaju soczewki można nosić znacznie dłużej, niż produkty które wymieniliśmy wcześniej. Soczewki toryczne kwartalne stanowią wygodny i ekonomiczny sposób na korekcję wzroku dla osób z astygmatyzmem.

Dlaczego warto nosić wysokiej jakości soczewki kontaktowe toryczne?

Wygodne w noszeniu, nowoczesne soczewki kontaktowe na astygmatyzm sprostają najbardziej wymagającym oczekiwaniom użytkowników. Po założeniu stają się całkowicie niewidoczne i niemalże nieodczuwalne, a przy tym skutecznie korygują określoną wadę wzroku i pozwalają uzyskać wyraźne widzenie przez cały okres noszenia. Duży wybór rodzajów soczewek dostępnych w naszym sklepie odpowie na oczekiwania każdego pacjenta, bez względu na to, jaką posiada wadę. Spędzasz wiele godzin przy komputerze lub za kierownicą? Prowadzisz aktywny tryb życia i uprawiasz dużo sportów? A może pracujesz do późnych godzin i doskonale znasz problem suchych i zmęczonych oczu? Z pomocą nowoczesnych soczewek kontaktowych, możesz zapewnić swoim oczom wysoki poziom komfortu i odzyskać pełną wyrazistość widzenia. To świetnie i wygodne rozwiązanie, które można polecić praktycznie każdemu – osobom aktywnym, pracującym przy komputerze, kierowcom, sportowcom czy studentom, którzy poświęcają wiele godzin dziennie na naukę. Wysokiej jakości soczewki kontaktowe idealnie dopasowują się do oczu i zapewniają skuteczność w różnych warunkach, bez względu na pogodę i porę dnia.

Pamiętaj, że szkła kontaktowe powinny być dobrane przez specjalistę po przeprowadzeniu badania wzroku. W ten sposób zyskasz pewność, że zakupione przez Ciebie soczewki będą idealnie dopasowane do Twojej wady wzroku oraz potrzeb Twoich oczu.

Poznaj szeroką ofertę soczewek torycznych od najlepszych producentów

Punkt Soczewek to sklep online, który może pochwalić się bogatym asortymentem soczewek korekcyjnych każdego typu. Potrzebujesz wysokiej jakości soczewki kontaktowe dla astygmatyków? W naszej ofercie łatwo znajdziesz to, czego szukasz! Naszą ofertę tworzą sprawdzone wyroby medyczne wielu renomowanych producentów – CooperVision, Johnson&Johnson, Alcon, Bausch&Lomb i innych. Sklep internetowy Punkt Soczewek dostarcza szeroką paletę specjalistycznych produktów do korekcji wzroku w konkurencyjnych cenach. Zadbaj o swój wzrok w najlepszy sposób, wybierając wysokiej jakości soczewki kontaktowe na astygmatyzm od najlepszych producentów na rynku!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl