Dołącz do programu lojalnościowego

Poznaj korzyści z zostania naszym stałym klientem

Płyny pielęgnacyjne do soczewek

Soczewki kontaktowe są podatne na gromadzenie się mikroorganizmów i osadów. Nieusuwane osady i zaabsorbowane substancje mogą gromadzić się na powierzchni soczewki, co z czasem prowadzić może do zmniejszenia komfortu, jak również zwiększonego ryzyka zakażenia i infekcji. Soczewki kontaktowe muszą być więc regularnie pielęgnowane przy użyciu płynów opracowanych specjalnie do czyszczenia i dezynfekcji wyrobów do korekcji wzroku. Dostępne są płyny do miękkich jak i twardych szkieł. Wybór profesjonalnych płynów do soczewek kontaktowych znajdziecie Państwo w naszym sklepie online. Polecane przez nas preparaty do dezynfekcji usuną z ich powierzchni gromadzące się zanieczyszczenia oraz drobnoustroje i pozwolą w pełni korzystać z wyrobów do korekcji wad wzroku.

Dostępne płyny pielęgnacyjne w naszym sklepie online to wyroby od uznanych światowych marek: Biotrue, Options Multi, Zero-Seven, Opti-Free Express, Opti-Free RepleniSH, Opti-Free PureMoist, ReNu MultiPlus, ReNu MPS, SoloCare Aqua, Horien, Synergi, Unica Sensitive, Boston Simplus, AOsept Plus HydraGlyde.

Systane Hydration, 10 ml Systane Hydration, 10 ml
Producent: Alcon
Cena:

41,99 zł

( 1 l = 4 199,00 zł )
op.
zobacz więcej
Look Care Supreme, 100 ml Look Care Supreme, 100 ml
Producent: OkoLook
Cena:

14,99 zł

( 1 l = 149,90 zł )
op.
zobacz więcej
Look Care Aqua Solution, 100 ml Look Care Aqua Solution, 100 ml
Producent: OkoLook
Cena:

7,99 zł

( 1 l = 79,90 zł )
szt.
zobacz więcej
Biotrue, 300 ml Biotrue, 300 ml
Producent: Bausch+Lomb
Cena:

29,99 zł

( 1 l = 99,97 zł )
szt.
zobacz więcej
Biotrue, 480 ml Biotrue, 480 ml
Producent: Bausch+Lomb
Cena:

47,99 zł

( 1 l = 99,98 zł )
szt.
zobacz więcej
ReNu MultiPlus, 500 ml ReNu MultiPlus, 500 ml
Producent: Bausch+Lomb
Cena:

34,99 zł

( 1 l = 69,98 zł )
szt.
zobacz więcej
SoloCare Aqua, 360 ml SoloCare Aqua, 360 ml
Producent: Menicon
Cena:

26,99 zł

( 1 l = 74,97 zł )
szt.
zobacz więcej
Look Care Supreme, 360 ml Look Care Supreme, 360 ml
Producent: OkoLook
Cena:

24,99 zł

( 1 l = 69,42 zł )
zobacz więcej
Zero-Seven, 500 ml Zero-Seven, 500 ml
Producent: Polytouch
Cena:

22,99 zł

( 1 l = 45,98 zł )
szt.
zobacz więcej
Look Care Aqua Solution, 2 x 360 ml Look Care Aqua Solution, 2 x 360 ml
Producent: OkoLook
Cena:

40,00 zł

( 1 l = 55,56 zł )
szt.
zobacz więcej
Look Care Supreme, 2 x 360 ml Look Care Supreme, 2 x 360 ml
Producent: OkoLook
Cena:

57,98 zł

( 1 l = 80,53 zł )
op.
zobacz więcej
ReNu MultiPlus, 2 x 360 ml ReNu MultiPlus, 2 x 360 ml
Producent: Bausch+Lomb
Cena:

49,99 zł

( 1 l = 69,43 zł )
szt.
zobacz więcej
AOsept Plus HydraGlyde, 360 ml AOsept Plus HydraGlyde, 360 ml
Producent: Alcon
Cena:

44,99 zł

( 1 l = 124,97 zł )
szt.
zobacz więcej
 Zeiss All in One, 100ml Zeiss All in One, 100ml
Producent: Zeiss
Cena:

15,99 zł

op.
zobacz więcej
HORIEN BestBalance, 500 ml HORIEN BestBalance, 500 ml
Producent: Horien
Cena:

21,90 zł

op.
zobacz więcej
HORIEN Ultra Comfort, 500 ml HORIEN Ultra Comfort, 500 ml
Producent: Horien
Cena:

19,99 zł

op.
zobacz więcej
Krople Horien Aqua Comfort, 15 ml Krople Horien Aqua Comfort, 15 ml
Producent: Horien
Cena:

12,99 zł

op.
zobacz więcej
MeniCare Pure 250 ml MeniCare Pure 250 ml
Producent: Menicon
Cena:

56,99 zł

op.
zobacz więcej
Opti-Free Express, 355 ml Opti-Free Express, 355 ml
Cena:

25,99 zł

op.
zobacz więcej

Płyny do soczewek kontaktowych

Dzięki wysokiemu komfortowi noszenia i efektywnej korekcji wzroku, szkła kontaktowe cieszą się obecnie ogromną popularnością. Korzystając z soczewek korekcyjnych, musimy pamiętać o ich właściwej pielęgnacji. Do tego celu służą specjalne płyny pielęgnacyjne do soczewek, które posiadają właściwości czyszczące i dezynfekujące. Wysokiej jakości płyny do soczewek kontaktowych dostępne są również w naszym sklepie. Zapoznaj się z naszą ofertą i postaw na sprawdzone produkty do pielęgnacji szkieł korekcyjnych!

Higiena i bezpieczeństwo

Na powierzchni soczewek gromadzą się osady lipidowo-białkowe, które stanowią pożywkę dla bakterii. Dlatego tak ważne jest dokładne oczyszczanie szkieł po każdym ich użyciu. Odpowiednia pielęgnacja soczewek kontaktowych warunkuje bezpieczne korzystanie z nich przez cały okres użytkowania. Aby zyskać pewność skutecznej dezynfekcji, należy stosować specjalnie opracowane płyny pielęgnacyjne do soczewek, które w swoim składzie zawierają substancje czyszczące.
Aby sprostać różnorodnym oczekiwaniom naszych Klientów, przygotowaliśmy szeroką ofertę środków czyszczących, które pochodzą od renomowanych producentów wyrobów do korekcji wzroku. U nas możesz zamówić płyny do soczewek miękkich Opti Free, Acuvue, Bausch&Lomb, a także wiele innych. Starannie opracowane receptury zapewniają delikatne, a przy tym skuteczne oczyszczanie.

Jak należy prawidłowo używać płynów do soczewek?

Płyny pielęgnacyjne do soczewek nie są skomplikowane w użyciu. Przed zdjęciem soczewek, należy w odpowiedni sposób przygotować pojemnik do ich przechowywania. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie go, a następne wypełnienie płynem do soczewek. Kiedy pojemnik jest już przygotowany, można przystąpić do zdejmowania pierwszej soczewki. Dla zachowania sterylności, trzeba także pamiętać o dokładnym umyciu rąk zarówno przed zdjęciem soczewek, jak również przed ich ponownym założeniem. Po ściągnięciu soczewki, delikatnie namaczamy ją płynem pielęgnacyjnym i czyścimy z obu stron, a następnie wkładamy do pojemnika w taki sposób, aby była całkowicie zanurzona w płynie. Podobne czynności należy wykonać z drugą soczewką. Skrupulatna pielęgnacja szkieł kontaktowych przekłada się na wysoki poziom komfortu oraz bezpieczeństwo noszenia.

Płyny pielęgnacyjne do soczewek miękkich – które wybrać?

Istnieje pełna gama płynów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji soczewek. Dawniej zastosowanie miały płyny dwustopniowe – jeden służył do oczyszczania szkieł, drugi natomiast do ich neutralizacji i bezpiecznego przechowywania. Obecnie coraz rzadziej stosuje się pielęgnację dwustopniową, ponieważ w sprzedaży dostępne są skuteczne płyny do soczewek wielofunkcyjne. Są to produkty które jednocześnie czyszczą, usuwają osady białkowe i odkażają. Służą one zarówno do oczyszczania, jak i do przechowywania szkieł kontaktowych. Pielęgnacja soczewek z użyciem specjalnych płynów wielofunkcyjnych jest prosta i skuteczna.
Innym rodzajem popularnych płynów pielęgnacyjnych są płyny oksydacyjne. Ich działanie opiera się na nadtlenku wodoru, które stosuje się w połączeniu ze specjalnymi pojemniczkami z dyskiem neutralizującym lub tabletkami neutralizującymi. Płyny do soczewek oksydacyjne nie posiadają w swoim składzie konserwantów. Z tego względu są polecane zwłaszcza dla alergików oraz osób o wrażliwych oczach.
W naszym sklepie przygotowaliśmy wyselekcjonowaną ofertę wysokiej jakości środków czyszczących, które pozwolą skutecznie pozbyć się wszelkich osadów i drobnoustrojów z powierzchni soczewek. Oferujemy płyny do soczewek kontaktowych od uznanych producentów. Poniżej przedstawiamy sprawdzone produkty z kategorii pielęgnacji soczewek, które możesz zamówić w naszym sklepie w konkurencyjnych cenach.

Wielofunkcyjne płyny do soczewek Opti Free

Środki czyszczące Opti Free cenionej marki Alcon to kompleksowa pielęgnacja soczewek kontaktowych – jednocześnie czyszczą, dezynfekują, nawilżają, a także dbają o bezpieczne przechowywanie soczewek. Opti Free to seria płynów wielofunkcyjnych opartych na innowacyjnych formułach, które są przeznaczone do pielęgnacji soczewek korekcyjnych miękkich. Najnowszym produktem w tej serii są płyny do soczewek Opti Free PureMoist z technologią HydraGlyde Matrix Moisture, która utrzymuje wysoki poziom nawilżenia soczewek przez cały dzień. To jeszcze nie wszystkie zalety tego produktu – w płynach pielęgnacyjnych Opti Free PureMoist został zastosowany podwójny system dezynfekcji, który zapewnia wysoką skuteczność przy jednoczesnym zachowaniu łagodności dla wrażliwych oczu. Płyn do soczewek OptiFree zawiera składniki Polyquad i Aldox, które zabezpieczają przed bakteriami, grzybami oraz innymi mikroorganizmami, a także akantamebozą (choroba pasożytnicza). Ponadto środek redukuje osadzanie się lipidów i oczyszcza powierzchnię soczewek z osadów białkowych.

Sprawdzone płyny do soczewek Bausch&Lomb

Renomowany producent soczewek Bausch&Lomb opracował pełną paletę wysokiej jakości płynów pielęgnacyjnych do soczewek. Oferta tej firmy obejmuje wielofunkcyjne płyny do soczewek miękkich, jak również do soczewek twardych, które służą do kompleksowej pielęgnacji i zapewniają precyzyjne czyszczenie szkieł korekcyjnych.
Płyny do soczewek Renu MPS firmy Bausch&Lomb to produkt adresowany do właścicieli wrażliwych oczu oraz alergików. Ze względu na delikatne składniki, preparat można polecić praktycznie każdemu, kto nosi soczewki kontaktowe. Płyn zawiera między innymi Poloksaminę, która skutecznie usuwa lipidy oraz zanieczyszczenia przedostające się z powietrza, a także DymedTM o działaniu dezynfekującym. Płyny do soczewek Renu mogą służyć do czyszczenia, jak również do przechowywania szkieł kontaktowych. Zapewniają nawilżenie, tym samym podnosząc komfort użytkowania soczewek.
W asortymencie firmy Bausch&Lomb dostępne są również środki przeznaczone do czyszczenia, dezynfekcji oraz bezpiecznego przechowywania soczewek twardych. Wielofunkcyjne płyny do soczewek Boston Simplus Simplus Multi-Action Solution z czynnikiem odbiałczającym znakomicie spisują się przy codziennej pielęgnacji soczewek sztywnych. Nie tylko czyszczą, ale również nawilżają, dzięki czemu noszenie soczewek jest bardziej komfortowe dla oczu.

Wielozadaniowe płyny do soczewek Acuvue

Jeśli nosisz dwutygodniowe soczewki miękkie Acuvue, płyn do pielęgnacji soczewek Acuvue RevitaLens firmy Johnson&Johnson pozwoli w najlepszy sposób zadbać o ich czystość i nawilżenie! Preparat jest produktem wielofunkcyjnym, który można stosować do czyszczenia, płukania, dezynfekcji, a także przechowywania swoich szkieł dwutygodniowych. Dodatkowo płyny do soczewek Acuvue odznaczają się właściwościami nawilżającymi. Płyn skutecznie usuwa osady z powierzchni soczewki, w tym osady lipidowe oraz białkowe, pozostawiają soczewkę oczyszczoną, zdezynfekowaną i gotową do ponownego użycia. Wysokiej jakości płyny do soczewek Acuvue doskonale spisują się również przy pielęgnacji miękkich szkieł korekcyjnych od innych producentów.

Wybierz sprawdzone produkty do codziennej pielęgnacji soczewek

Używasz soczewek kontaktowych i szukasz najlepszych produktów do ich czyszczenia i przechowywania? Sklep internetowy Punkt Soczewek pozwoli Ci w wygodny sposób zamówić wszelkie niezbędne artykuły do korekcji wzroku oraz do pielęgnacji soczewek. W ofercie posiadamy najlepsze płyny do soczewek miękkich, jak również twardych. Dla naszych stałych Klientów posiadamy korzystny program lojalnościowy. Przekonaj się, ile możesz zyskać, korzystając z naszej oferty! W odpowiedzi na zróżnicowane oczekiwania naszych Klientów, przygotowaliśmy pełen wachlarz wysokiej jakości produktów do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Współpracujemy z zaufanymi producentami, czego efektem jest wyselekcjonowana oferta sprawdzonych artykułów w konkurencyjnych cenach. Sprawdź już teraz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl