Dołącz do programu lojalnościowego

Poznaj korzyści z zostania naszym stałym klientem

Opcje przeglądania
Producent
Pojemność
Pojemnik na soczewki
Zawartość konserwantów
Termin ważności po otwarciu
Cena
  • od
    do

Oksydacyjne płyny pielęgnacyjne do soczewek

Płyny oksydacyjne to systemy pielęgnacyjne, których głównym składnikiem jest nadtlenek wodoru (woda utleniona). Są łatwiejsze w użytkowaniu, gdyż nie wymagają czyszczenia mechanicznego (pocierania i spłukiwania). Wystarczy włożyć soczewki do pojemnika zawierającego dysk neutralizujący i zalać płynem.

Płyny oksydacyjne mogą mieć jedno lub dwustopniowy proces dezynfekcji. W systemie jednostopniowym nadtlenek wodoru jest neutralizowany dzięki dyskowi do katalizy umieszczonemu wewnątrz pojemnika. W systemie dwustopniowym, aby doszło do neutralizacji, wymagane jest dodanie do płynu czynnika neutralizującego po zalecanym przez producenta czasie dezynfekcji.

Płyny oksydacyjne nie wymagają pocierania i płukania soczewek, ponieważ kompletne czyszczenie odbywa się w zalecanym czasie dezynfekcji, który wynosi zwykle około sześciu godzin. Ze względu na wysoką skuteczność dezynfekcji, która jest wyższa od płynów wielofunkcyjnych oraz brak środków konserwujących, płyny oksydacyjne mogą być polecane alergikom lub pacjentom o wrażliwych oczach.

Przed zastosowaniem płynu płyny oksydacyjnego koniecznie zapoznaj się ulotką dołączoną do opakowania!

Płyny oksydacyjne do soczewek

Z myślą o pacjentach, którzy posiadają szczególnie wrażliwe oczy, uzupełniliśmy nasz asortyment o płyny oksydacyjne do soczewek. Są to specjalistycznie opracowane produkty pielęgnacyjne, które zapewniają wysoką skuteczność w czyszczeniu powierzchni szkieł do korekcji wzroku. Ich wyróżniającą cechą jest zawarty w składzie nadtlenek wodoru czyli po prostu wodę utlenioną. Składnik ten pozwala osiągnąć bardziej efektywne czyszczenie, niż w przypadku użycia zwykłych płynów do soczewek. Płyny oksydacyjne z nadtlenkiem wodoru są odpowiednie również dla wrażliwych oczu, ponieważ nie zawierają konserwantów.

Woda utleniona do soczewek

Korzystając z płynów oksydacyjnych należy pamiętać o tym, że nadtlenek wodoru nie może mieć bezpośredniego kontaktu z oczami. Zawarta w płynie woda utleniona musi zostać zneutralizowana. W tym celu używa się specjalnych pojemniczków z dyskiem katalitycznym. Pod wpływem reakcji chemicznej, nadtlenek wodoru zostaje zneutralizowany, i zamieniony w roztwór soli fizjologicznej. Proces dezynfekcji soczewek trwa 6 godzin. Po tym czasie można bezpiecznie założyć oczyszczone szkła korekcyjne.

Wysokiej jakości płyny oksydacyjne do soczewek

Płyny oksydacyjne służą do czyszczenia i dezynfekcji soczewek różnego typu, w tym również silikonowo-hydrożelowych. W naszej ofercie przygotowaliśmy sprawdzone płyny oksydacyjne marki Alcon, Bausch+Lomb, Barnaux oraz innych sprawdzonych producentów. Wyróżniają się one bardzo wysoką skutecznością czyszczenia, a ich skład opiera się na naturalnych składnikach bez dodatku konserwantów. Dzięki temu stanowią polecane rozwiązanie dla każdego, kto nosi soczewki kontaktowe. Jeśli posiadasz wrażliwe oczy i obawiasz się korzystać ze zwykłych płynów dezynfekujących, które mogą zawierać składniki podrażniające oczy, woda utleniona do soczewek to dla Ciebie bezpieczny i trafiony wybór. W naszym sklepie posiadamy wyselekcjonowaną ofertę płynów oksydacyjnych do szkieł korekcyjnych. Przekonaj się!

Skuteczne i łagodne czyszczenie soczewek korekcyjnych miękkich oraz twardych

Staranna pielęgnacja soczewek kontaktowych jest niezbędna, aby móc z nich bezpiecznie korzystać. Ważne, aby stosować wysokiej jakości płyny odznaczające się efektywnym działaniem, które są bezwzględne dla bakterii oraz innych drobnoustrojów. W sklepie internetowym Punkt Soczewek możesz zaopatrzyć się w płyny oksydacyjne, a także inne środki przeznaczone do codziennej pielęgnacji soczewek korekcyjnych. Dbamy o to, aby dostarczać wyłącznie sprawdzone produkty, które zapewniają najwyższą skuteczność, a przy tym są bezpieczne w stosowaniu. Nasz sklep wyróżnia się szerokim wachlarzem profesjonalnych środków pielęgnacyjnych w korzystnych cenach. Nawet najbardziej wymagający Klienci znajdą tu produkty, które spełnią ich oczekiwania!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl